PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259289}

To nie jest kraj dla starych ludzi

No Country for Old Men
7,6 241 611
ocen
7,6 10 1 241611
8,3 41
ocen krytyków
To nie jest kraj dla starych ludzi
powrót do forum filmu To nie jest kraj dla starych ludzi

Poziom tego filmu okazuje się ogromną zasługą Cormaca McCarthy'ego. Coenowie potraktowali literacki pierwowzór niemal jak scenariusz. Pierwsza godzina nie różni się zupełnie od książki. Choćby jeśli chodzi o linie dialogową, która okazuje się identyczna. Tak więc poczułem się jakbym drugi raz przeczytał powieść.
Kłamstwem byłoby jednak powiedzieć że twórcy nic nie wnieśli. Gołym okiem widać iż historię potraktowano mniej poważnie. Poszczególne sceny nakręcono z pomysłem, tak by potrafiły zaskakiwać (jak zakończenie). Pojedynek na ulicy między Chigurhiem a Mossem także wygląda o niebo lepiej w filmowej wersji.
Pomijając te szczegół to jednak wierna adaptacja. I zasłużony Oscar. Patrząc na zwycięzców tej nagrody w ostatnich latach, to najbardziej zaskakujący werdykt Akademii. I w sumie dobrze, że choć raz docenili nietypowe kino.

ocenił(a) film na 10
Lucky_luke

Pomimo, że książkę miałem pierwszy raz w ręku kilka lat temu, w końcu udało mi się zabrać za jej czytanie. W szoku jestem, jak wierna jest jej ekranizacja. Książka bardzo dobra, ale historia Mossa jakoś lepiej mi się ogląda. Tu zachodzi to samo zjawisko co np. z "Dzieckiem Rosemary" I. Levina i filmem Polańskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones