PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259289}

To nie jest kraj dla starych ludzi

No Country for Old Men
7,6 241 611
ocen
7,6 10 1 241611
8,3 41
ocen krytyków
To nie jest kraj dla starych ludzi
powrót do forum filmu To nie jest kraj dla starych ludzi

Oglądnąłem go trochę na raty ale to raczej nie usprawiedliwia mojego leniwego mózgu. Jedynie na co było go stać to wielki zonk na końcu filmu. Już koniec? Co to ma znaczyć. Psychopata pozabijał wszystkich i uciekł? Nikomu nie udało się dorwać walizki z pieniędzmi? Może kluczem do tego wszystkiego jest opisanie własnych snów Bella?

Pierwszy film po którym mam pustkę w głowie. Dziękuję z góry za pomoc w wytłumaczeniu

ocenił(a) film na 10
budyn_120

Pozwolę sobie wyjaśnić Ci sen z końca filmu .We śnie szeryfa, którego treść poznajemy w ostatnim ujęciu, to jego ojciec jest symbolem obowiązującego niegdyś systemu wartości, metaforą tradycji. Jednak ona przestała już mieć znaczenie, a przebudzenie jest nieuchronne i bolesne. Wydawałoby się, że nawet chłopcy w końcowej scenie, którzy z racji na swój wiek i niewielkie doświadczenie, nie powinni być jeszcze narażeni na zepsucie (na początku ofiarowują bezinteresowną pomoc). Wystarczy jednak zwyczajny, studolarowy banknot, wyciągnięty z kieszeni nieznajomego - Antona, by zmienić ich podejście do świata. Chłopcy nie tylko sprzedają swoją godność, zasady, ale dochodzi pomiędzy nimi do konfrontacji, której przyczyną jest podział pieniędzy.

Akcja dzieje się z początkiem lat osiemdziesiątych gdzie obraz ameryki zmienił się na gorsze za sprawą narkotyków.

ocenił(a) film na 9
Kirasjer194

Anton mówi do chłopka na stacji benzynowej, że moneta, którą trzyma w ręcę jest z 1958 roku i że zmierzała do niego przez 22 lata... taki mały szczegół :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones